آموزش حقوق ثبت اسناد و سرفتری اسناد رسمی

 

امروزه یکی تز مهمترین دغدغه دانشجویان حقوق  و کار آموزان وکالت و سردفتری و قضاوت ،عدم آشنایی کافی و وافی درس حقوق ثبت اسناد  املاک و مباحث حوزه سردفتری و ثبت اسناد میباشد .

متاسفانه در دانشکده حقوق درس حقوق ثبت که حاوی مهمترین مباحث در حوزه املاک و اسناد میباشد ،تنها به صورت درس تک واحدی آنهم به صورت یکهفته در میان ،ارائه میشود .

محرومیت از درس حقوق ثبت به صورت کامل باعث شده است تا فارغ التحصیلان رشته حقوق با این درس تقریبا نا آشنا هستن و در مواقع ضروری نمیتوانند این موضوعات را حل نمایند .

سردفتری اسناد رسمی

 

یکی از مشاغلی که مستقیما با حوزه ثبت اسناد و املاک در ارتباط است ، رشته سردفتری اسناد رسمی میباشد . سردفتران  اسناد رسمی در حوزه فعالیت کاری خود کاملا به صورت مستقیم با مباحث ثبت اسناد و املاک در ارتباط هستند.

متاسفانه به دلیل ضعف در قوانین و مقررات در ایجاد دوران کارآموزی و مهارت آموزی  ،سردفتران اسناد رسمی در هنگام آغاز فعالیت شغلی خود با هیچ یک از مفاهیم شغل سردفتری اسناد رسمی آشنایی ندارند .

این عدم آشنایی کامل سردفتر تازه وارد ،باعث ایجاد مشکلات فراوانی در روندتنظیم سند  ،صدور سند و یا ایجاد هر نوع اشتباه و بالتبع آن ایجاد خسارت به ارباب رجوع میگردد.

عدم آشنایی کامل و احاطه به موضوعات حقوق ثبت و مقررات سردفتری ،در بعضی موارد باعث سو استفاده کلاهبرداران و جاعلان میگردد و به نحوی که با ارائه اسناد جعلی و معرفی شخصی غیر از مالک اصلی ، باعث احراز هویت نادرست میشوند و مال منقول و غیر منقولی را به دیگری منتقل میکنند.

بنابر این تسلط و آشنایی با موضوعات تخصصی حقوق ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی از هر گونه اشتباه و قصور جلوگیری خواهد کرد و سردفتر در کمال آگاهی و اطمینان میتوانند خدمت نمایند .

همچنین سایر مشاغل حقوقی نظیر وکالت ،قضاوت و مشاوره حقوقی نیز میتوانند در حوزه کاری خود  از این مباحث استفاده نمایند تا بتوانند در دفاع از پرونده ملکی و یا رسیدگی قضایی به اختلافات ملکی  موفق باشند .

با عنایت به کمبود در این حوزه دوره آموزشی حقوق ثبت و سردفتری اسناد رسمی برای این منظور تهیه و ارائه شده است تا علاقه مندان بتوانند با استفاده از این دوره آموزشی اطلاعات مفیدی بدست اورند .

این دوره آموزشی  با ارائه جزوات  و نیز فایلهای صوتی سعی شده است تا مفاهیم به صورت آسان در اختیار دانشجویان و علاقه مندان قرار گیرد و در جهت علمی و کاری مورد استفاده قرار گیرد.

در آینده نزدیک نیز دوره آموزشی گام به گام سردفتری اسناد رسمی برای کارآموزان سردفتری و دانشجویان و پذیرفته شدگان آزمونهای سردفتری اسناد رسمی ارائه خواهد شد و اطلاع رسانی در این سایت انجام میگردد.

برای تهیه این دوره و دوره های آموزشی دیگر با شماره 09366624248و نیز کانال تلگرامی t.me/dr_rezaeisharifمراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed